Devlet 15 Bin Dolar Maaşla Personel Arıyor!

14 Aralık 2013 - Haber

Devlet 15 Bin Dolar Maaşla Personel Arıyor!

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı da (TPAO) kesenin ağzını açıyor. TPAO 15 bin dolar maaşla çalışacak petrol mühendisleri arıyor.

Türkiye cari açığı azaltmak amacıyla petrolve doğalgaz arama çalışmalarına hız verirken, enerji yönetimi personel politikasında değişikliğe gidiyor.

Kariyer.net'teki İş İlanlarına Başvurmak İçin Tıklayın.

Kamuda enerji sektöründe çalışan mühendisler başta olmak üzere nitelikli personel elde tutulacak. Özel sektörün 10 bin dolardan başlayan tarifesine cevap vermek amacıyla Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı da (TPAO) kesenin ağzını açıyor.TPAO ezber bozan yeni arama faaliyetlerinde görevlendirmek amacıyla yetişmiş mühendislerini özel sektöre kaptırmamak için özellikle yurt dışındaki personeline yüksek maaş ödeyecek. Beyin takımı olarak adlandırılan yetişmiş çok sayıda mühendisini geçmiş yıllarda özel sektöre kaptıran TPAO, yeni dönemde yurt dışında 15 bin dolara kadar çıkabilecek miktarda maaş verebilmenin hesabını yapıyor. Edinilen bilgilere göre Libya’daki petrol arama faaliyetleri için bu ülkeye 7 bin dolar maaşla mühendis gönderildi.

SAHAYA İNEN KAZANIYOR

Sahada çalışan bir mühendise ortalama 6 bin liraya yakın maaş verildiğini aktaran TPAO’ya yakın bir kaynak, ”Petrol, doğalgaz ve kaya gazı sondaj ve çıkarma faaliyetleri için yetişmiş insan gücünü elimizde tutmamız gerekiyor” dedi. Türkiye genelinde geçen yıl sonu itibariyle 4 bin 706 personeli bulunan TPAO’da yaklaşık bin 500 mühendis ve yönetici kadrosunda kişi görev yapıyor. Yurt dışında ise yetişmesi amacıyla 300 civarında personelin eğitim ve öğrenim süreci devam ediyor. TPAO’da bir mühendis 3 bin 500 lira civarında maaş alıyor.

Kaynak: memurhaber.com

Son aramalar:

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yaz